شهید محمدعلی کرابی

محمدکرابی

جمعه, 05 آبان 1402 ساعت 15:23 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهید "محمد علی کرابی" سال 1338 در روستای کراب از توابع شهرستان سبزوار دیده به جهان هستی گشود و زندگی را در خانواده ای کشاورز تجربه کرد. پس از به پایان رساندن دوره تحصیلات ابتدایی به سبزوار آمد تا علاوه بر تحصیل به آینده کاری خود را نیز بسازد.

وی به همراه برادرش شهید"جعفر کرابی" متحمل زحمات زیادی شدند تا اخبار و اطلاعیه های انقلاب به روستاهای منطقه منتقل شود. به گونه ای که گویی زندگی خود را وقف انقلاب کرده اند.

به لحاظ برخورداری از روحیه ای انقلابی، برادرش "جعفر"چندی پس از پیروزی انقلاب به سپاه پیوست و به تهران عزیمت نمود، طولی نکشید که "محمد علی"نیز وظیفه خود دانست جهت تداوم و استحکام انقلاب با وی همراه شود. سال 1360 بود که برای نبرد با رژیم بعثی عراق به جبهه های غرب و جنوب اعزام شد، وی در جبهه بود که خبر شهادت برادرش به دست منافقین را شنید.

شهید "محمد علی کرابی" پس از رشادت های فراوان در مورخ 05/01/61 منطقه رقابیه طی عملیات فتح المبین شربت شهادت را نوشید و به برادر شهیدش پیوست

 
خواندن 225 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 350

رسانه

محتوای بیشتر در این بخش: « جعفر کرابی
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family