مهدی کرابی

شنبه, 18 شهریور 1402 ساعت 15:27 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

شهید مهدی کرابی 

فرزند رجب علی در سال 1346 در روستای کراب از توابع شهرستان سبزوار به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش به پایان رسانید ولی به علت فراهم نبودن شرایط از ادامه تحصیل باز ماند. مدتی به همراه پدر به کارهای کشاورزی و قالیبافی مشغول شد و بعد از آن در کارگاه صافکاری مشغول به کار شد. جوانی مهربان و صمیمی بود. به والدین خود احترام می گذاشت و در انجام امور منزل به آنها کمک می کرد. در سلام کردن بر دیگران پیشدستی می کرد. هیچ گاه راز کسی را فاش نمی کرد و در کارهایش نظم و انضباط حکمفرما بود. در رفع مشکلات و گرفتاری های دوستان و اقوام کوتاهی نمی کرد. در برابر بزرگترها تواضع و فروتنی داشت.

اهل نماز و روزه بود. به انجام واجبات و دستورات دینی خود اهمیت می داد. از دروغ گفتن و غیبت کردن پرهیز می کرد. به ائمه اطهار (ع) عشق می ورزید و در مراسم و مجالس مذهبی و سوگواری اهل بیت (ع) شرکت می کرد. نسبت به حلال بودن اموالش مقید بود. وی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در تظاهرات و راهپیمایی های مردمی شرکت می کرد و در مجالس و اجتماعات سیاسی حاضر می شد.
عاشق .....

عاشق حضرت امام بود و دوست داشت در راه اسلام و آزاد سازی کشور به شهادت برسد. او در سال 1365 از طریق ارتش جمهوری اسلامی به خدمت سربازی اعزام شد و پس از گذراندن دوران آموزشی در بیرجند به منطقه غرب منتقل گردید
????و سرانجام پس از ماهها خدمت صادقانه در حالی که بیش از چند روز از خدمت سربازی اش باقی نمانده بود در تاریخ 1367/4/31 در منطقه قصر شیرین و در جریان عملیات تک دشمن بر اثر اصابت ترکش به سرش مفقود و به فیض شهادت نائل آمد.
 پیکر پاک و مطهر ایشان پس از بازگشت و پس از تشییع باشکوه، در گلزار شهدای شهر سبزوار به خاک سپرده شد.

 
خواندن 179 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 مهر 1402 ساعت 06:27
کد: 345

رسانه

محتوای بیشتر در این بخش: « محمدتقی قول کرابی محمد کرابی »
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family